Background
Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası Kapsamında (23-29 Kasım 2020) Yapılacak Entegre Tanıtım Faaliyetlerini Gerçekleştirmeye Yönelik Pazarlık Usulü Prosedüre Katılıma İlişkin Niyet Beyanı

İstanbul İtalya Başkonsolosluğu Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası’na ilişkin (23-29 Kasım 2020) gerçekleştirilecek tanıtım faaliyetleri için bir proje geliştirmek isteyenlere yönelik bir araştırma yapmaktadır.

İtalyan Mutfağı Haftası, Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığının öncülüğünde yürütülen daha kapsamlı bir programın parçası olup, gastronomi ve şarapçılık sektörlerinin yanısıra tasarım, kültür, turizm, sanat ve araştırma sektörlerini de kapsamaktadır. Etkinliğin amacı, “İtalyan yaşam tarzı” konsepti ile ilişkilendirilen prestijli sektörlerdeki seçkin İtalyan ürünlerine yönelik dünyadaki bilinirliği arttırmaktır.

Etkinlik için iletilecek öneri ve projelerin yenilikçi bir yaklaşım benimsemesi ve ‘Made in İtaly’nin gıda sektörü, gastronomi ve şarapçılık ürünlerinin en iyi örneklerini kapsamasının yanısıra, İtalyan mutfağı’nın besin ve sağlık ögelerini, yeşil ekonomiyi, döngüsel ekonomiyi, çevresel sürdürülebilirliği ve gıda ısrafına karşı mücadele unsurlarını da ele alması gerekmektedir. Dante’nin yediyüzüncü ölüm yıldönümü kutlamaları ile ilgili her tür bağlantı ise kabul edilecektir.

İlgilenen kişi ve kuruluşlar niyet beyanlarını işbu duyuru ekinde bulunan A formunu doldurup imzalayarak gönderebileceklerdir. Talepler sadece e-posta yolu ile commerciale.istanbul@esteri.it adresine gönderilecek, konu başlığına “Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası kapsamında (23-29 Kasım 2020) yapılacak entegre tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirmeye yönelik pazarlık usulü prosedüre katılıma ilişkin niyet beyanı” yazılacaktır.

Niyet beyanlarının 8 Ekim 2020 tarihi, saat 12.00’ye kadar iletilmesi gerekmektedir.

Dökümanlar