Background

Oda Haberleri

Odamız Başkanı Livio Manzini ve Genel Sekreterimiz Fatih Ayçin Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile imzaladığımız "Kardeş Oda Protokolü" kapsamında Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Oda Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Başkan Yardımcısı Serdar Şahutoğlu, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Ali Mullaoğlu ve ve Hatay Kadın Gişimciler Derneği Başkanı Çiğdem Kıral ile protokol kapsamında gerçekleştirilecek yardımlarla ilgili görüşmeler gerçekleştirmiş, söz konusu heyet ardından Defne İtalyan Sahra Hastanesini ziyaret etmiştir.

Protokol kapsamında gerçekleştirilecek yardım faaliyetlerine istinaden Odamız özel gereksinimli çocukların eğitim hayatına devam edebilmesi için 100 m2lik Özel Eğitim Destek Çadırı temin etmiş ve bölgeye sevk edilmiştir.

Bu çerçevede maddi yardım yapmak isteyen üyelerimiz aşağıda yer alan hesap bilgilerinden, ayni yardım yapmak isteyen üyelerimiz ise aşağıda isim ve irtibat bilgisi verilen yetkili ile görüşerek yardım malzemelerini ulaştırabilirler.

Maddi Yardım İçin;

Hesap Adı: Antakya Ticaret ve Sanayi Odası

TL IBAN No: TR82 0006 2000 0130 0006 2988 45

EURO IBAN No: TR84 0006 2000 0130 0009 0643 76

Ayni Yardım İçin;

Yetkili Kişi: Serkan Altunkaya - ATSO İdari İşler Müdürü

Cep: 0090 549 669 89 96

Yabancı Ticaret Odaları Etkinliği 26.04.2023

6 Şubat tarihinde yaşadığımız Deprem felaketi sonrası İkili Yabancı Odalar olarak gerek lokal gerek uluslararası boyutlarda afet bölgelerine gereken desteği sağlayabilmek için büyük bir sinerjiyle ortak çalışmalar yapmaktayız ve kısa vadede olduğu kadar orta ve uzun vadede de dayanışmamızın somut yansımalarını görmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu kapsamda Odamız Türkiye’de faaliyet gösteren İkili Yabancı Odalarının iş birliğinde bu konu başlığı altındaki dördüncü etkinliğini düzenlemiştir. “Temel Afet Eğitimi” konulu etkinliğimiz 26 Nisan 2023 tarihinde Japon Deprem Uzmanı Moriwaki Yoshinori ve arama kurtarma uzmanı, afet gönüllü koordinatörü Rezzak Elazsat sunumuyla gerçekleşmiştir.

Derneğimizin yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı  14.04.2023, Cuma günü saat 16.00’da, Odamız Merkezi’nde gerçekleşmiştir. Genel Kurul Toplantısı’nı takiben aynı salonda bir kokteyl düzenlenmiştir. İtalya Türkiye Büyükelçimiz Sayın Giorgio Marrapodi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve basın mensuplarının değerli katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda Büyükelçimiz Sayın Giorgio Marrapodi deprem bölgesinde İtalyan ekiplerinin vermiş olduğu hizmet ve çalışmalar hakkında bilgi vermiştir. Ayrıca Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile imzalanan "Kardeş Oda Protokolü"  kapsamında yürütülecek plan ve projeler de görüşülmüş, Oda üyelerinin bilgisine sunulmuştur.

6 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olmakla birlikte 9 çevre ilde meydana gelen deprem felaketinde yaşanan can kayıpları ve yıkım nedeniyle büyük üzüntü içerisindeyiz. Binlerce vatandaşımızı etkileyen büyük deprem afetiyle ilgili Odamız 14 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşecek Genel Kurulumuz sırasında Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile “Kardeş Oda Protokolü” imzalamıştır.

Protokol kapsamında bölgedeki güncel ihtiyaçların takip edilmesi ve hem maddi hem de ayni yardımların ulaşması için iş birliği içerisinde olacaktır. Bu çerçevede maddi yardım yapmak isteyen üyelerimiz aşağıda yer alan hesap bilgilerinden, ayni yardım yapmak isteyen üyelerimiz ise aşağıda isim ve irtibat bilgisi verilen yetkili ile görüşerek yardım malzemelerini ulaştırabilirler.

Maddi Yardım İçin;

Hesap Adı: Antakya Ticaret ve Sanayi Odası TL

IBAN No: TR82 0006 2000 0130 0006 2988 45

EURO IBAN No: TR84 0006 2000 0130 0009 0643 76

Ayni Yardım İçin;

Yetkili Kişi: Serkan Altunkaya - ATSO İdari İşler Müdürü Cep: 0090 549 669 89 96

İtalyan Büyükelçiliği 2022 yılında "MeeTürkitaly" başlıklı yeni bir format geliştirmiştir ve bu format Türk-İtalyan dostluğununu pekiştirmek üzere iş dünyasından kültüre, bilimden spora pek çok farklı perspektifte misafirler ağırlamaktadır. Format kapsamında 24 Mart 2023 tarihinde gerçekleşen etkinlikte moda dünyasının önde gelen markalarından Calzedonia Grup Firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sandro Veronesi ağırlanmıştır. Odamız söz konusu etkinlikte partner olarak yer almıştır.

Odamız Başkanı Sayın Livio Manzini Fransa'nın Türkiye Büyükelçisi Eks. Hervé Magro'nun İkili Ticaret Odaları Başkanlarını davet ettiği öğle yemeğine katılmıştır. Toplantı esnasında ülkemizde meydana gelen deprem felaketi ve Türkiye'de yer alan Avrupalı yatırıcımların sesini ortak bir platformda duyurmak amacıyla Brüksel’de kurulması planlanan “European Institutions” birliği üzerine görüşülmüştür.

Odamız, Bergamo Ticaret Odası iş birliğiyle 21 Mart 2023 tarihinde söz konusu Oda üyelerine "Türkiye Pazarı: İtalyan şirketleri ile ticari ilişkiler ve fırsat sunan sektörler" konulu bir webinar düzenlemiştir

Odamız, Türkiye'de faaliyet gösteren İkili Ticaret Odaları ve Uluslararası Ticaret Ofisleri iş birliği ile zoom üzerinden “Travma Psikolojisi ve Deprem sonrası Psikolojik İlk Yardım” konulu bir webinar gerçekleştirmiştir.