Background

Ödüller


Leonardo Da Vinci Ödülü

Odamız, İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Eks. Giorgio Marrapodi himayesinde 11 Aralık Pazartesi günü Venedik Sarayı’nda Geleneksel Gala Yemeği ve Ödül Töreni düzenlemiştir.

Söz konusu gecede; Türkiye-İtalya arasındaki ikili ticari ilişkilere yatırımlarıyla katkıda bulunan Pietro Fiorentini Spa ve Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmalarına ödül takdim edilmiştir.


Leonardo Da Vinci Ödülü

Odamız, İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Eks. Giorgio Marrapodi himayesinde ve değerli üyelerimizin katılımıyla 12 Aralık 2022 tarihinde Venedik Sarayı’nda gala yemeği ve ödül töreni düzenlemiştir. Söz konusu gecede 2022 yılında Türkiye-İtalya arasındaki ikili ticari ilişkilere yatırımlarıyla katkıda bulunan GETİR (https://getir.com/) ve ELDOR (http://www.eldorgroup.com/) firmalarına ödül takdim edilmiştir.


Odamız, İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Eks. Massimo Gaiani himayesinde ve değerli üyelerimizin katılımıyla 9 Aralık 2021 Perşembe günü Pera Palace Hotel’de gala yemeği ve ödül töreni düzenlemiştir.

Söz konusu gecede; Türkiye-İtalya arasındaki ikili ticari ilişkilere yatırımlarıyla katkıda bulunan Gentaş Grup ve Pininfarina S.p.A. firmalarına ödülleri takdim edilmiştir. 


Odamız, İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Eks. Massimo Gaiani himayesinde ve değerli üyelerimizin katılımıyla 9 Aralık 2021 Perşembe günü Pera Palace Hotel’de gala yemeği ve ödül töreni düzenlemiştir.

Söz konusu gecede; Türkiye-İtalya arasındaki ikili ticari ilişkilere yatırımlarıyla katkıda bulunan, pandemi nedeniyle 2020 yılında ödülü teslim edilemeyen Naturel Enerji Grubu / Margün Enerji firmasına ödülü takdim edilmiştir.


Odamız, İtalya Büyükelçimiz Sayın Massimo Gaiani’ nin himayesinde 11 Aralık 2019 tarihinde Venedik Sarayı’nda gala yemeği ve ödül töreni düzenlemiştir.

Söz konusu gecede; bu yıl ikincisi düzenlenen ödül töreniyle Milli Piyango İhalesini kazanarak Türkiye’ye 50.milyon Euroluk bir yatırım planlayan Sisal S.p.A. ve İtalya'daki Taranto Limanı'nın yönetim kurumu olan İyonya Limanı Ağı İdaresi (PNAIS) ile çok amaçlı terminal için imtiyaz sözleşmesi  imzalayan ve bu anlaşma ile Taranto Limanı'nın çok amaçlı terminalinde 49 yıl boyunca tüm operasyonları gerçekleştirmeye hak kazanan Yılport Holding Inc. firmalarına Türkiye-İtalya arasındaki ikili ticari ilişkilere yaptıkları yatırımlarla katkıda bulundukları için ödül takdim edilmiştir.


Odamız, 14 Aralık 2018 tarihinde Pera Palace Hotel’de İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Sgarbi, İtalyan Ticaret Odası Başkanı Livio Manzini ve eşi Giovanna Manzini ev sahipliğinde gala gecesi yemeği düzenlemiştir. 

Söz konusu gecede 15.7 milyon maliyetle İtalya’da ikinci tesisin yatırımını yapan TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş ile İtalya’da satın aldıkları tesisleri ile %15 pazar payına ulaşacak olan KASTAMONU ENTEGRE AĞAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. firmalarına Türkiye-İtalya arasındaki ikili ticari ilişkilere yaptıkları yatırımlarla katkıda bulundukları için ödül takdim edilmiştir.